Polska


 

Co należny wiedzieć!

Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą, w większości przypadków należy rozliczyć się z nich także w Polsce. Należy o tym pamiętać szczególnie obecnie, gdy wiele osób mających miejsce zamieszkania w Polsce podejmuje pracę za granicą. Dochody takie (łącznie z dochodami uzyskanymi w Polsce) należy  rozliczyć na  formularzu PIT- 36 z załącznikiem ZG.

Swój PIT możesz rozliczyć nie wychodząc z domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami przez formularz informacyjny  z zapytaniem o “rozliczenie PIT bez wychodzenia z domu”. Nasz pracownik udzieli informacji, na jaki adres mail należy wysłać skan dokumentów oraz potwierdzenie zapłaty za usługę. My rozliczymy twój PIT i odeślemy do Ciebie potwierdzenie złożenia deklaracji w Urzędzie Skarbowym.

Niemcy- Bescheinigung EU/EWR, zaświadczenie UE/EOG

Złożenie w Urzędzie Skarbowym PIT-36 jest także konieczne gdy podatnik chce dokonać rozliczenia przed niemieckim urzędem podatkowym. Jednym z niezbędnych dokumentów, które wymaga niemiecki urząd podatkowy jest zaświadczenie o dochodach EU/EWR (UE/EOG) wydawane przez  polski Urząd Skarbowy.

Holandia- zaświadczenie o dochodach, formularz UE/WE

W ramach świadczonych przez nasze biuro usług możemy uzyskać  zaświadczenie UE/EOG z właściwego dla Państwa Urzędu Skarbowego.